परमाणु शक्ति सम्पन्न अमेरिकी लडाकु पानीजहाज दक्षिण कोरियामा

 असार ८, २०८१ शनिबार १५:१६:४ | एजेन्सी
unn.prixa.net

एजेन्सी

परमाणु शक्ति सम्पन्न अमेरिकी लडाकु पानीजहाज दक्षिण कोरियाको बुसान सहर पुगेको छ । जापान, कोरिया र अमेरिका मिलेर गर्न लागेको संयुक्त सैन्य अभ्यासको लागि दर्जनौँ विमानसहितको थियोडोर रुजवेल्ट नामक पानीजहाज कोरिया पुगेको समाचार संस्था रोयटर्सले जनाएको छ ।

तीन वटा राष्ट्रका नेता गएको वर्षको अगस्टमा भएको क्याम्प डेभिड शिखर सम्मेलनमा वार्षिक सैन्य प्रशिक्षण अभ्यास गर्न सहमत भएका थिए । दक्षिणी चीन सागरमा चीनले आक्रमण व्यवहार देखाइरहेको भन्दै उनीहरुले यो समय नै अभ्यासको लागि उपयुक्त भनेका छन् ।

रुसी राष्ट्रपति भ्लादिमिर पुटिनले २४ वर्षमा पहिलो पटक उत्तर कोरियाको भ्रमण गर्दै त्यहाँका नेता किम जोङ–उनसँग रक्षा सम्झौतामा हस्ताक्षर गरेको दुई दिन नबित्दै परमाणु शक्ति सम्पन्न अमेरिकी जहाज दक्षिण कोरिया आउनुलाई महत्वका साथ हेरिएको छ । रुसले उत्तर कोरियासँग रक्षा सम्झौता गरेर एशियामा ठूलो उथलपुथल ल्याउन खोजेको पश्चिमा देशको ठहर छ । 

अन्तिम अपडेट: साउन २, २०८१

उज्यालोका खबर फेसबुक, इन्स्टाग्राम, एक्स ट्वीटरयूट्युबमा हेर्न तथा उज्यालो रेडियो नेटवर्क ९० मेगाहर्जसँगै देशभरका विभिन्न एफएम रेडियोहरुबाट पनि सुन्न सकिन्छ । उज्यालोमा प्रकाशित तथा प्रसारित सामग्री यस संस्थाको स्वतन्त्र, निष्पक्ष र तथ्यमा आधारित सम्पादकीय नीतिबाट निर्देशित छन् र गल्ती नहोस भन्नेमा सचेतता अपनाएर तयार पारिएका छन् । प्रकाशन र प्रसारण भएका सामग्रीको विषयमा तपाईको गुनासो, प्रतिकृया र सुझावलाई हार्दिक स्वागत गर्दै गल्ती भएको पाईएमा तत्काल सच्याइने जानकारी गराईन्छ । उज्यालोबाट प्रकाशन तथा प्रसारण हुने सामग्रीको प्रतिलिपि अधिकार यस संस्थामा निहीत रहेकोले संस्थाको अनुमति विना समाचारको नक्कल उतार्ने, पुनरुत्पादन, प्रशारण वा फोटोकपी गर्न पाइदैन । कसैले त्यसो गरेमा कानूनी कार्वाही हुन सक्नेछ ।

तपाईको प्रतिक्रिया