नेपाल एअरलाइन्सले भन्याे, ‘स्वदेशी पाइलटलाई कम र विदेशी पाइलटलाई धेरै तलब दिएकाे भन्नु हल्ला मात्रै’

 असोज १४, २०७७ बुधबार २१:८:२५ | उज्यालो सहकर्मी
unn.prixa.net

काठमाण्डाै – नेपाल वायु सेवा निगमले विदेशी विमान चालकसम्बन्धी सुनियोजित रुपमा विभिन्न सञ्चारमाध्यममा तथ्यहीन र आधारहीन समाचार आएको भन्दै गम्भीर ध्यानाकर्षण भएको जनाएको छ । निगमले बुधबार विज्ञप्ति निकाल्दै त्यस्ता समाचारको घोर भर्त्सना तथा खण्डन गरेको छ । 

यसअघि केही अनलाइन, प्रिन्ट संस्करण तथा टेलिभिजनमा स्वदेशी विमान चालकलाई कम तलब र विदेशीलाई चालकलाई धेरै तलब दिएको भन्दै समाचार आएको थियो । साथै स्वदेशीलाई कम उडान दिएर विदेशीलाई चालकलाई धेरै उडान दिएको भन्ने समाचार आएकोप्रति निगमले गम्भीर आपत्ति जनाएको विज्ञप्तिमा भनेको छ । 

निगमले कोरोना महामारीको विषम परिस्थितिमा आवश्यक स्वास्थ्य सामग्री ल्याउन र विभिन्न देशमा अलपत्र परेका नागरिकलाई स्वदेश ल्याउन नेपाली तथा विदेशी पाइलटहरुको महत्त्वपूर्ण भूमिका रहेको जनाएको छ।

‘निगमले एयरवस ए ३३० जहाज प्रथम पटक अगस्त २०१८ मा सञ्चालन सुरु गर्दा सम्पन्न गरिसक्नुपर्ने पूर्वतयारी गरी दक्ष नेपाली विमान चालक तयार गर्न नसक्नाले तत्कालीन अपरेशन्स निर्देशकले Flight Crew International  (FCI) नामक संस्थासँग करार सम्झौता गरी प्रशिक्षक पाइलट, क्याप्टेन तथा को–पाइलटसमेत विदेशी लिएर विमान सञ्चालन  गरेको यथार्थ सर्वविदितै छ', विज्ञप्तिमा भनिएको छ ।  

विभिन्न समयमा नेपाली जनशक्तिलाई तालिम दिइ क्रमिक रुपमा जनशक्तिमा आत्मनिर्भर बन्दै जाने नीति अनुरुप जनशक्ति तयार गर्दै जाने क्रममा विदेशी जनशक्तिको सेवा सुविधासमेत क्रमिक रुपमा कटौती गर्दै लगिएको निगमले जनाएकाे छ । 

 

अन्तिम अपडेट: असोज १६, २०७७

तपाईको प्रतिक्रिया