काठमाण्डाै उपत्यकाभित्रका घुम्न लायक खुला, सुन्दर र शान्त ठाउँ ( फाेटाे फिचर)

 बैशाख १७, २०७९ शनिबार १२:२७:४० | उज्यालो सहकर्मी
unn.prixa.net

गाेदावारी गार्डेन

काठमाण्डाै -  धुलाे, धुवाँ, भिडभाड र काेलाहालपूर्ण काठमाण्डाैमा घुम्न लायक सुन्दर र शान्त खुला ठाउँ हाेला र भन्ने लाग्छ । तर, काठमाण्डाै उपत्यकाभित्र पनि थुप्रै पार्क, बगैँचाका साथै खुला ठाउँ रहेका छन् । 

पछिल्लाे समय सरकारी तथा निजी क्षेत्रले खुला ठाउँ, पार्क निर्माण तथा व्यवस्थापनलाई प्राथमिकतामा राख्न थालेका छन् । विशेषत, २०७२ सालको विनाशकारी भूकम्पले काठमाण्डाैमा खुला तथा सुरक्षित ठाउँकाे महत्त्व छ है भन्ने पाठ सिकाएकाे छ । 

साथै, पार्क, बगैँचामा घुम्ने संस्कृति पछिल्लो समय बढ्दै गइरहेको छ । दैनिक जीवनकाे भागदाैडबाट वाक्क भएका उपत्यकावासी केही समय छाेट्याएर टहलाउन यस्ताे ठाउँमा पुग्ने गरेका छन् । लामो बिदामा टाढा घुम्न जाने संस्कृति विकास हुँदै गएको छ भने छोटो फुर्सद मिलाएर पार्क तथा खुला ठाउँमा पुग्नेकाे सङ्ख्या पनि बढ्न थालेकाे छ । 

यस्ता छन् काठमाण्डाै उपत्यका भित्रका खुला ठाउँ:

ड्रिम अफ गार्डेन

रत्नपार्क

पुल्चाेक

नक्साल पार्क

मञ्जुश्री गार्डेन

गगनबाटिका

फनपार्क

ड्रिम अफ गार्डेन

भृकुटीमण्डप पार्क

बालाजु पार्क

तस्बिर : न्यूज एनेन्सी नेपाल

अन्तिम अपडेट: असार १२, २०७९

1 Comments

  • Bista Babukrishna

    April 30, 2022, 1:11 p.m.

    कुन एरिमा छन् यस्ता सुन्दर ठाउँ हरु ....

  •  0 Reply

तपाईको प्रतिक्रिया