रुकुम पूर्व : परम्परागत गोरु जुधाइ प्रतियोगिता सम्पन्न

 कात्तिक ८, २०७९ मंगलबार २०:२६:२५ | राजु लामिछाने
unn.prixa.net

रुकुम पूर्व – रुकुम पूर्वमा सञ्चालन हुँदै आएकाे गाेरु जुधाइ प्रतियाेगिता यस वर्ष पनि सम्पन्न भएकाे छ । भूमे गाउँपालिका वडा नम्बर ६ महत गाउँमा हरेक वर्षको लक्ष्मी पूजाको अवसरमा गाेरु जुधाइ प्रतियोगिता सञ्चालन गरिँदै आएको छ ।   

प्रतियोगितामा स्थानीय मनकुमार बुढाको गोरु पहिलाे भएको आयोजक गाउँखरदारी समितिका अध्यक्ष दलराज बुढाले जानकारी दिनुभयो । त्यसैगरी राज बुढाको गोरु दाेस्राे र कमल बुढाको गोरु तेस्राे भएको छ ।    

प्रतियोगितामा जम्मा आठ वटा गोरुबीच बीच प्रतिस्पर्धा गराइएको अध्यक्ष बुढाले बताउनुभयो । गाउँका बलिया गोरुहरूको छनोट गरी प्रतियोगिता सञ्चालन गरिएको थियो । प्रतियोगितामा पहिलाे, दाेस्राे र तेस्राे हुने गाेरुका मालिकलाई क्रमशः चार हजार पाँच सय, तीन हजार पाँच सय र दुई हजार पाँच सय रुपिँया नगद पुरस्कार प्रदान गरिएको अध्यक्ष बुढाले जानकारी दिनुभयो ।  

प्रतियोगितामा पहिलाे हुने गाेरुकाे मालिकलाई आयोजकले पैसाको माला लगाइ बाजागाजासहित घरसम्म पुर्‍याउने परम्परा छ । त्यसका साथै त्यही टिमसहित स्थानीयवासी जम्मा भइ नजिकैको चौतारामा गएर नाचगान गर्ने प्रचलन रहेको छ । 

अन्तिम अपडेट: फागुन २३, २०७९

राजु लामिछाने

राजु लामिछाने रुकुमका उज्यालो सहकर्मी हुनुहुन्छ । 

तपाईको प्रतिक्रिया