वीरगञ्ज भन्सारमा जाँचपास नभएर एक हजारभन्दा धेरै गाडी थन्किए

 चैत १८, २०८० आइतबार १२:४१:३२ | रासस
unn.prixa.net

फाइल फाेटाे

पर्सा – पर्साको वीरगञ्ज भन्सार कार्यालयमा एक हजार दुई सयभन्दा धेरै गाडी जाँचपास नभएर भन्सार ‘यार्ड’ मा थन्किएका छन् । अटोमोबिल व्यवसायीले शोरुममा भएका गाडी बिक्री भएपछि मात्रै भन्सार यार्डमा रोकिएका गाडीको जाँचपास गराउने गरेका छन् ।

वीरगञ्ज भन्सार कार्यालयका प्रमुख भन्सार प्रशासक डिलाराम पन्थीले कार्यालयमा मात्रै जाँसपास नभएका एक हजार दुई सयभन्दा धेरै इन्धनबाट चल्ने गाडी रहेका बताउनुभयो । कार्यालयका अनुसार भन्सार यार्डमा बस, ट्रक तथा च्यासिस र बडीलगायत छन् ।

अटोमोबिल्स एशोसिएसन अफ नेपालका पूर्वअध्यक्ष ध्रुव थापा आर्थिक मन्दीले दुई वर्षअघिदेखि नै गाडी भन्सारमा जाँचपास नभई थन्किरहेका बताउनुहुन्छ । त्यस्तै अहिले इन्धनबाट चल्ने गाडीको माग कम हुँदै गएको उहाँको भनाइ छ ।

पूर्वअध्यक्ष थापाकाअनुसार नयाँ गाडी खरिद गर्नेले अहिले ५० प्रतिशत नगद लगानी गर्नुपर्ने अनि बैंक तथा वित्तीय संस्थाले ५० प्रतिशत लगानी गर्नसमेत आनाकानी गरिहेकाले केही समस्या आएको हो । यद्यपि अहिले पनि विद्युतीय गाडीमा भने बैंक तथा वित्तीय संस्थाले ७० प्रतिशतसम्म फाइनान्सिङ गर्दै आइरहेका छन् ।

अन्तिम अपडेट: जेठ ६, २०८१

उज्यालोका खबर फेसबुक, इन्स्टाग्राम, एक्स ट्वीटरयूट्युबमा हेर्न तथा उज्यालो रेडियो नेटवर्क ९० मेगाहर्जसँगै देशभरका विभिन्न एफएम रेडियोहरुबाट पनि सुन्न सकिन्छ । उज्यालोमा प्रकाशित तथा प्रसारित सामग्री यस संस्थाको स्वतन्त्र, निष्पक्ष र तथ्यमा आधारित सम्पादकीय नीतिबाट निर्देशित छन् र गल्ती नहोस भन्नेमा सचेतता अपनाएर तयार पारिएका छन् । प्रकाशन र प्रसारण भएका सामग्रीको विषयमा तपाईको गुनासो, प्रतिकृया र सुझावलाई हार्दिक स्वागत गर्दै गल्ती भएको पाईएमा तत्काल सच्याइने जानकारी गराईन्छ । उज्यालोबाट प्रकाशन तथा प्रसारण हुने सामग्रीको प्रतिलिपि अधिकार यस संस्थामा निहीत रहेकोले संस्थाको अनुमति विना समाचारको नक्कल उतार्ने, पुनरुत्पादन, प्रशारण वा फोटोकपी गर्न पाइदैन । कसैले त्यसो गरेमा कानूनी कार्वाही हुन सक्नेछ ।

तपाईको प्रतिक्रिया