इजरायलमा आक्रमण नगर्न इरानसँग अमेरिकाको आग्रह

 बैशाख १, २०८१ शनिबार १२:६:५४ | एजेन्सी
unn.prixa.net

तस्बिर : एजेन्सी

अमेरिकाले इजरायलमा आक्रमण नगर्न इरानलाई आग्रह गरेको छ । अमेरिकी राष्ट्रपति जो बाइडेनले इरानले तत्कालै इजरायलमा आक्रमण गर्ने आशङ्का व्यक्त गर्दै त्यसो नगर्न आग्रह गर्नुभएको बीबीसीले जनाएको छ । बाइडेनले अमेरिकाले इजरायललाई समर्थन गर्ने र यसमा इरान सफल हुन नसक्ने दाबी गर्नुभयो ।

गएको अप्रिल एक तारिखमा इजरायलले सिरियामा इरानी दूतावास नजिकै हवाई आक्रमण गरेको थियो । आक्रमणमा इरानका दुई शीर्ष सेना कमान्डरसहित १३ जनाको ज्यान गएको थियो । यो घटनापछि इजरायल र इरानबीच दूरी बढेको छ । इरानले इजरायललाई बदला लिने चेतावनी दिंदै आएको छ ।

इरानले इजरायलमा तत्कालै आक्रमण गर्न सक्ने अनुमानपछि भारतसहितका ५ देशले ट्राभल एड्भाइजरी जारी गरी आफ्ना नागरिकलाई इरान र इजरायलमा अनावश्यक यात्रा नगर्न आग्रह गरेका छन् । भारत, अमेरिका, बेलायत, रुस र फ्रान्सले आफ्ना नागरिकलाई उच्च सतर्कता अपनाउन पनि आग्रह गरेका छन् । 

अन्तिम अपडेट: जेठ ६, २०८१

उज्यालोका खबर फेसबुक, इन्स्टाग्राम, एक्स ट्वीटरयूट्युबमा हेर्न तथा उज्यालो रेडियो नेटवर्क ९० मेगाहर्जसँगै देशभरका विभिन्न एफएम रेडियोहरुबाट पनि सुन्न सकिन्छ । उज्यालोमा प्रकाशित तथा प्रसारित सामग्री यस संस्थाको स्वतन्त्र, निष्पक्ष र तथ्यमा आधारित सम्पादकीय नीतिबाट निर्देशित छन् र गल्ती नहोस भन्नेमा सचेतता अपनाएर तयार पारिएका छन् । प्रकाशन र प्रसारण भएका सामग्रीको विषयमा तपाईको गुनासो, प्रतिकृया र सुझावलाई हार्दिक स्वागत गर्दै गल्ती भएको पाईएमा तत्काल सच्याइने जानकारी गराईन्छ । उज्यालोबाट प्रकाशन तथा प्रसारण हुने सामग्रीको प्रतिलिपि अधिकार यस संस्थामा निहीत रहेकोले संस्थाको अनुमति विना समाचारको नक्कल उतार्ने, पुनरुत्पादन, प्रशारण वा फोटोकपी गर्न पाइदैन । कसैले त्यसो गरेमा कानूनी कार्वाही हुन सक्नेछ ।

तपाईको प्रतिक्रिया