इरानका राष्ट्रपति इब्राहिम रइसीको अन्त्येष्टि समारोहमा हजारौँ नागरिक सहभागी

 जेठ ८, २०८१ मंगलबार १८:३०:१५ | एजेन्सी
unn.prixa.net

एजेन्सी

इरानका राष्ट्रपति इब्राहिम रइसीको अन्त्येष्टि समारोहमा हजारौँ नागरिक सहभागी भएका छन् । हेलिकप्टर दुर्घटनामा निधन भएका राष्ट्रपति रइसी, विदेशमन्त्रीलगायतको अन्त्येष्टि समारोहमा हजारौँ नागरिक सहभागी भएका बीबीसीले जनाएको छ ।

इरानमा रइसीको अन्तिम बिदाइका लागि कैयौँ कार्यक्रम आयोजना हुने खबरमा उल्लेख छ । यही कार्यक्रमअन्तर्गत उहाँहरूको शव हेलिकप्टर दुर्घटना भएको स्थल उत्तर–पश्चिमी शहर तब्रिज लगिएको हो । यसपछि उहाँहरूको शव धार्मिक हिसाबले महत्त्वपूर्ण मानिने कोम प्रान्तमा ल्याइने र त्यहाँ पनि अन्त्येष्टि समारोह निकाल्ने तयारी छ । त्यसपछि उहाँहरूको शव राजधानी तेहरान लगेर विशेष समारोहको आयोजना गरिने बीबीसीमा उल्लेख छ ।

गएको आइतवार हेलिकप्टर दुर्घटनामा राष्ट्रपति रइसी, विदेशमन्त्रीसहित नौ जनाको निधन भएको थियो । उहाँको निधनमा इरानमा पाँच दिनको राष्ट्रिय शोकको घोषणा भएको छ ।

अन्तिम अपडेट: असार ८, २०८१

उज्यालोका खबर फेसबुक, इन्स्टाग्राम, एक्स ट्वीटरयूट्युबमा हेर्न तथा उज्यालो रेडियो नेटवर्क ९० मेगाहर्जसँगै देशभरका विभिन्न एफएम रेडियोहरुबाट पनि सुन्न सकिन्छ । उज्यालोमा प्रकाशित तथा प्रसारित सामग्री यस संस्थाको स्वतन्त्र, निष्पक्ष र तथ्यमा आधारित सम्पादकीय नीतिबाट निर्देशित छन् र गल्ती नहोस भन्नेमा सचेतता अपनाएर तयार पारिएका छन् । प्रकाशन र प्रसारण भएका सामग्रीको विषयमा तपाईको गुनासो, प्रतिकृया र सुझावलाई हार्दिक स्वागत गर्दै गल्ती भएको पाईएमा तत्काल सच्याइने जानकारी गराईन्छ । उज्यालोबाट प्रकाशन तथा प्रसारण हुने सामग्रीको प्रतिलिपि अधिकार यस संस्थामा निहीत रहेकोले संस्थाको अनुमति विना समाचारको नक्कल उतार्ने, पुनरुत्पादन, प्रशारण वा फोटोकपी गर्न पाइदैन । कसैले त्यसो गरेमा कानूनी कार्वाही हुन सक्नेछ ।

तपाईको प्रतिक्रिया