राहुल गान्धीकाे सांसद पद खारेज

 चैत १०, २०७९ शुक्रबार १६:१३:४४ | एजेन्सी
unn.prixa.net

फाइल तस्बिर

चार वर्ष पुरानाे आपराधिक मानहानी मुद्दामा दुई वर्षकाे जेल सजायकाे फैसलापछि भारतीय कांग्रेसका नेता राहुल गान्धीकाे सांसद पद खारेज भएकाे छ ।

हिजाे बिहीवार गुजरातकाे सूरत जिल्ला अदालतले कांग्रेस नेता गान्धीलाई दाेषी ठहर गर्दै सजाय सुनाएकाे एक दिनपछि आज शुक्रवार संसद्काे तल्लाे सदनकाे कार्यालयले सांसद पद खारेज भएकाे निर्णय सुनाएको हो ।

राहुल गान्धी दक्षिणी राज्य केरेलाको वायानाड राज्यबाट सांसद पदमा निर्वाचित हुनुभएकाे थियाे । उहाँ अहिले ३० दिनका लागि जमानतमा हुनुहुन्छ र अदालतको निर्णयविरुद्ध पुनरावेदन गर्ने बताउनुभएकाे छ । 

सन् २०१९ को यो विषय ‘मोदी सरनेम’ लाई लिएर कांग्रेस नेता गान्धीको एक टिप्पणीसँग जोडिएको थियो । राहुल गान्धीले सन् २०१९ मा एक राजनीतिक सभामा ‘किन सबै चोरको थर मोदी हुन्छ ?’ भन्ने अभिव्यक्ति दिनुभएकाे थियाे । यही अभिव्यक्तिलाई लिएर भारतीय जनता पार्टी (बीजेपी) विधायक एवम् गुजरातका पूर्वमन्त्री पुर्णेश मोदीले गान्धीविरुद्ध उजुरी दिनुभएकाे थियाे ।

अन्तिम अपडेट: असार ३, २०८१

उज्यालोका खबर फेसबुक, इन्स्टाग्राम, एक्स ट्वीटरयूट्युबमा हेर्न तथा उज्यालो रेडियो नेटवर्क ९० मेगाहर्जसँगै देशभरका विभिन्न एफएम रेडियोहरुबाट पनि सुन्न सकिन्छ । उज्यालोमा प्रकाशित तथा प्रसारित सामग्री यस संस्थाको स्वतन्त्र, निष्पक्ष र तथ्यमा आधारित सम्पादकीय नीतिबाट निर्देशित छन् र गल्ती नहोस भन्नेमा सचेतता अपनाएर तयार पारिएका छन् । प्रकाशन र प्रसारण भएका सामग्रीको विषयमा तपाईको गुनासो, प्रतिकृया र सुझावलाई हार्दिक स्वागत गर्दै गल्ती भएको पाईएमा तत्काल सच्याइने जानकारी गराईन्छ । उज्यालोबाट प्रकाशन तथा प्रसारण हुने सामग्रीको प्रतिलिपि अधिकार यस संस्थामा निहीत रहेकोले संस्थाको अनुमति विना समाचारको नक्कल उतार्ने, पुनरुत्पादन, प्रशारण वा फोटोकपी गर्न पाइदैन । कसैले त्यसो गरेमा कानूनी कार्वाही हुन सक्नेछ ।

तपाईको प्रतिक्रिया