‘टेरामक्स प्रकरणमा बयान सकियो, ७० करोड कमिसन अडियोबारे अनुसन्धान भइरहेकाे छ’

 फागुन १५, २०८० मंगलबार १८:०:३३ | उज्यालो सहकर्मी
unn.prixa.net

काठमाण्डाै – अख्तियार दुरुपयोग अनुसन्धान आयोगका प्रमुख आयुक्त प्रेमकुमार राईले दूरसञ्चार ठगी नियन्त्रण प्रणाली (टेरामक्स) खरिदमा भएको भ्रष्टाचार प्रकरणमा बयान लिने काम सकिएको र केही समयमै आयोगले मुद्दा दायर गर्ने बताउनुभएकाे छ ।

प्रतिनिधिसभाको सार्वजनिक लेखा समितिको बैठकमा प्रमुख आयुक्त राईले भन्नुभयाे, ‘टेरामक्स खरिदमा भएकाे भ्रष्टाचार प्रकरणमा बयान लिने काम सकिएकाे छ । अब बयानलाई विश्लेषण गरेर, अध्ययन–अनुसन्धान गरेर मुद्दा दायर गर्छाैँ । केही समयमा नतिजा आउँछ ।’ 

नेपाल दूरसञ्चार प्राधिकरणले अवैध कल बाइपासको अनुगमन गर्न खरिद गर्न लागेको टेरामक्स प्रविधिमा भ्रष्टाचार भएको भन्दै अख्तियारले छानबिन गरिरहेको छ ।

टेरामक्स प्रकरणमा अख्तियारले तत्कालीन सूचना तथा सञ्चार प्रविधिमन्त्री बहालवाला स्वास्थ्य तथा जनसङ्ख्यामन्त्री मोहनबहादुर बस्नेत र तत्कालीन सञ्चारमन्त्री तथा कांग्रेस सांसद ज्ञानेन्द्र कार्कीसँग बयान लिएको थियो ।

प्रमुख राईले सेक्युरिटी प्रिन्टिङ प्रेस खरिदमा ७० करोड रुपैयाँ कमिसन मागेको विषयको अडियो प्रकरणमा पनि अनुसन्धान भइरहेको बताउनुभयो । तत्कालीन सञ्चारमन्त्री गोकुल बास्कोटाले ७० करोड कमिसनको कुरा गरेको अडियो २०७६ सालको फागुनमा सार्वजनिक भएको थियो । यो विवादपछि बास्कोटाले राजीनामा दिनुभएको थियो ।

अख्तियार प्रमुख प्रेमकुमार राईले आयोगमा २८ हजार वटा उजुरी रहेको तर मुद्दाको अनुसन्धानमा जनशक्ति अभाव भएको बताउनुभयो ।

अन्तिम अपडेट: बैशाख ३, २०८१

तपाईको प्रतिक्रिया